Září 2008

Hepčííí!!! aneb úvaha o rhinitidě

18. září 2008 v 16:49 Lidské tělo
Nebojte se, s maximální pravděpodobností na rhinitidu neumřete, a dokonce ani nebudete hospitalitováni na příslušném oddělení nemocnice. Řeč bude totiž o "obyčejné" rýmě, která je běžným příznakem akutního zánětu horních cest dýchacích (znáte asi spíše pod odborným pojmem nachlazení), nebo také catarrhus epidemicus, či influenza (zkuste s tím jít na někoho, kdo nezná latinské pojmy a není lékař... Dejme tomu po hodině mu můžete vysvětlit, že má chřipku).
Řekněme, že drtivé většině populace mezi přibližně šesti až devatenácti lety 1. září začala (bohužel nebo bohudík, vyberte si) škola. A to s sebou přináší zástup kašlajcích a kýchajících jedinců... Bohužel, nachlazení se nevyhýbá ani nám, Velkým mozkům. (Zde se nechci nějak chlubit, ale nemohla jsem si odpustit rýpnutí do své drahé kamarádky.) Takže i já za sebou zanechávám úhlednou cestičku posmrkaných kapesníků, snad abych trefila k sobě do pokoje, prskám miliardy "bacilů" na své spolužáky, protože si samozřejmě nemůžu dovolit chybět, díky svému nabitému programu na září. Dále pravidelně nechávám doma nosní kapky, jelikož si nechci stříkat do nosu o přestávkách, abych nevypadala jako cvok. Také riskuji zánět spojivek. Prostě nerada nosím brýle, a tak se neobejdu bez svých kontaktních čoček. Jistěže si nekapu do očí, jak vás to napadlo. Piji litry vody denně, po kterých... no, o tom až jindy. Polykám prášky, aby mě nebolela hlava a nepálil nosohltan. Můžu si totiž vybrat, jestli to odnesou moje játra díky práškům, nebo imunitní systém, nosní sliznice apod. bez nich. Jakmile objevím vitamíny C, řítím se k nim nadzvukovou rychlostí, i když je mi jasné, že potom si je moje tělo nebude schopné vyrábět samo. Mám také pocit, že mi do krku někdo nacpal několik permoníčků se škrabkou na brambory. Opravdu se činí... Ale teď už opravdu vážně.

Žije díky obezitě

9. září 2008 v 10:34 Ve zkratce
Toto je článek ze serveru novinky.cz. Nejsem si úplně jistá, kolik je na tom pravdy, ale určitě to stojí za přeštení. Přece jen bych však tento způsob ochrany proti střelným zbraním nedoporučovala...
Obezita ohrožuje zdraví a v některých případech může způsobit i životu nebezpečné choroby. Devětačtyřicetiletý Němec Rolf Mittelhaus však své vážné obezitě za život naopak vděčí. Tuky z jeho 127 kilogramů vážící postavy totiž dokázaly jako neprůstřelná vesta zastavit kulku střelné zbraně, která by při průniku do vnitřních orgánů mohla způsobit smrtelné zranění.
8. 9. 2008 10:33 - DORTMUND
Poněkud bizarně na celém případu působí skutečnost, že tlouštík vůbec o kulce netušil. Střelu necítil a objevili ji až po dvou dnech během vyšetřování na policii.
"Napadl mě zloděj a slyšel jsem hlasitou ránu, ale já jsem zrovna pil a nevšiml si opravdu, co se děje. Necítil jsem žádnou bolest," vypověděl Mittelhaus na policii v Dortmundu.
Lékaři objevili kulku zarytou v tlustých tukových polštářích. Vypadla během rutinní prohlídky. "Jen stěží proděravěla kůži a byla zahlcena okolní tkání," potvrdil policejní mluvčí.