Květen 2009

Diplomy za minisoutěž

30. května 2009 v 20:49 Tento blog
Ahoj. Konečně jsem pro vás vytvořila diplomy za minisoutěž. Moc se omlouvám za to čekání, ale u nás ve škole se mírně řečeno zbláznili. Jako malou útěchu jsem pro vás vyrobila jmenovky. Pokud by se vám diplomy nelíbily, přijímám reklamace. Pořadí je určeno podle rychlosti, ne podle odpovědí, ty jste měly správně všechny tři.

1. místo: sunshine (www.canelle.blog.cz)2. místo: pinky (www.tellmewhy.blog.cz)3. místo: JaničkaQ (www.booones.blog.cz)Nej vegetarián na světě

27. května 2009 v 21:49 Seriál Sběratelé kostí
Ahoj. Organizace PETA vyhlásila soutěž o nejvíce sexy vegetariána a vegetariánku na světě. Nemusím dodávat, že jsem svůj hlas dala Emily Deschanel... U mužů jsem si nějak vybrat nemohla.

Hlasovat můžete ZDE.

Odkaz - chemie

24. května 2009 v 20:49 Pro vás
Pokud tápete v chemických vzorcích a nevíte, co je to ethanol, tak jsou tyto stránky určeny přímo pro vás. Vše je zde srozumitelně vysvětleno, takže se vám budou určitě hodit. Třeba jen, když jste o hodině trochu "zaspali"

Nemoc, nebo nový lidský druh?

23. května 2009 v 22:09 Zajímavé archeologické nálezy
Ahoj. Pokud se občas stavíte na Wikipedii (a nejen proto, abyste si zde našli to svoji a pak ji s úlevou zavřeli), možná jste si všimli článku týdne. Rozhodně doporučuji přečíst. Abych vám ušetřila práci s klikáním, článek i s vysvětlivkami jsem zkopírovala sem.
PS: O tomtu tématu jsem četla jiný článek v časopise, do budoucna ho sem určitě dám.

Homo floresiensis (česky též člověk floreský, neformálně přezdívaný "hobit") je podle některých teorií samostatným druhem rodu Homo, odlišujícím se zejména svou malou postavou a mozkem. Tento druh přežíval do relativně nedávné doby. Pojmenován byl po indonéském ostrově Flores, na němž byly nalezeny jeho pozůstatky. Roku 2003 byla na ostrově v usazeninách jeskyně Liang Bua nalezena jedna téměř kompletní částečně fosilizovaná kostra a jedna kompletní čelist, pocházející z doby před 18 000 lety. Tyto nálezy byly poprvé publikovány v říjnu 2004. V dalších letech vykopávky v jeskyni pokračovaly a do konce roku 2008 archeologové odkryli části koster celkem 14 jedinců a také malé nástroje, vše pocházející z období před 94 000 až 13 000 lety.
Objevitelé, antropologové Peter Brown a Michael J. Morwood s kolegy, vyjádřili názor, že řada znaků kostry LB1 svědčí o tom, že se jedná o nový druh hominida, jehož přímým předchůdcem byl snad Homo erectus, a nazvali ho Homo floresiensis. S ohledem na dobu, z níž nálezy pocházejí, by H. floresiensis byl současníkem Homo sapiens. Brzy po zveřejnění objevu přišel indonéský antropolog Teuku Jacob s prvními pochybnostmi. Podle něj patřila nalezená lebka modernímu člověku trpícímu mikrocefalií*. Vzápětí se rozhořel spor, který vedl k publikaci velkého počtu studií podporujících či odmítajících argumenty ve prospěch statutu nového lidského druhu, a tento spor dosud není jednoznačně vyřešen.

Bota s lidskou kostí

18. května 2009 v 21:19 Ve zkratce
Dneska mě na Seznamu zaujala tato zpráva:

Bagrista objevil na břehu řeky Moravy botu s lidskou kostí
Při úpravě břehů před soutokem řek Moravy a Olšavy u Kunovic na Uherskohradišťsku narazil ve čtvrtek bagrista na tenisku, z níž trčela kost. Policie následně potvrdila, že se jedná o lidské ostatky, vysvětlení však zatím žádné nemá. Neobvyklý nález připomíná kanadskou záhadu z loňska, kdy moře vyplavilo v rozmezí několika měsíců pět bot, z nichž pokaždé trčel zbytek lidské nohy.
Bagrista se věnoval své práci, když před sebou spatřil podivný nález. Zastavil bagr a vystoupil, aby se ujistil, že jej zrak neklame. Po přivolání policie ohledal místo nálezu kriminalistický technik a poté nalezenou botu s kostí odvezl na soudní lékařství.
Tam se potvrdilo, že jde o lidské ostatky, oznámil v pondělí mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Nalezenou kostí s měkkou tkání se budou znalci nadále zabývat a pokusí se objasnit, komu noha patřila.
"Kdokoliv, kdo by měl poznatek k pohřešované osobě, která měla tenisky, jako je ta na fotografii, ať své poznatky oznámí na policii," uvádí policejní web.

Kanadská záhada: pět bot s kostmi

Podobnou záhadu se dosud nepodařilo uspokojivě objasnit kanadské policii, kterou minulý rok zaměstnávalo pět podivných nálezů sportovních bot s nohama i s ponožkami na pobřeží kanadské Britské Kolumbie.
Expertízy také potvrdily, že se jedná o lidské ostatky, zároveň nebyly na kostech zjištěny žádné stopy po násilném oddělení od těla.
Všechny boty byly vyplaveny na stokilometrovém úseku a s výjimkou té poslední byly všechny pravé. Poslední, levá, nalezená v červnu roku 2008, ovšem nepasovala do páru k žádné z předchozích nelezených nohou.

Teorií mnoho, vysvětlení žádné

V tisku po celém světě se objevily mnohé spekulace, žádná z nich však nedokázala případ uspokojivě vysvětlit. Podle jedné teorie se jedná o ostatky obětí ničivé vlny tsunami z roku 2004.
Tato domněnka byla ovšem vyvrácena, když se ukázalo, že jedna z bot byla vyrobena před dvěma lety. Dalším výkladem bylo, že nohy patřily pěti pasažérům letadla, které se v roce 2005 zřítilo do vod nedaleko zmíněného pobřeží. Čtyři těla se nikdy nenalezla, páté však ano.
Ostatní teorie jsou snadno zpochybnitelné. Podle odborníků se může hlezenní kost po rozkladu těla ve slané vodě oddělit snadno. Expert na oceánské proudy Curtis Ebbesmeyer navíc v deníku The Sun připustil, že noha v nadýchané atletické obuvi může urazit na moři klidně přes tisíc a půl kilometru.
Nakonec se objevila ještě šestá bota s kostí, která však byla zjevně oddělena hladkým seknutím. U té se vzápětí prokázalo, že šlo o kanadský žertík se zvířecí kostí.

David Boreanaz - narozeniny

16. května 2009 v 22:19 Seriál Sběratelé kostí
Ahojky, David Boreanaz (alias Seeley Booth) dneska slaví čtyřicáté narozeniny. Takže mu za sebe i za celý blog přeji vše nejlepší a šťastné narození očekávaného druhého potomka.

Jinak se vám musím pochlubit, že dnes slaví narozeniny i další můj oblíbený herec - Pierce Brosnan. Tomu je ale padesát šest.

Jinak tu mám samozřejmě narozeninovou grafiku... Neměla jsem na ni moc času, takže je trošku jednodušší. Ta fotka mě ovšem uchvátila, nejen proto, že je hezká, ale hlavně proto, že se David nechal vyfotit pro organizaci PETA...

Konec minisoutěže

15. května 2009 v 22:19 Tento blog
Zdravím. Vzhledem k tomu, že nepředpokládám, že by se ještě někdo pokusil odpovědět na otázky v minisoutěži, rozhodla jsem se ji ukončit.

Anketka

13. května 2009 v 21:59 Tento blog
Ahoj. Tenhle blog funguje už nějaký ten pátek, ale mně trochu chybí odezva od vás, co byste tu rádi viděli... Proto máte teď možnost hlasovat v anketce. Předem díky.

Odkaz - angličtina na internetu

9. května 2009 v 20:10 Pro vás
Zdravím. Určitě jste se už někdy zamysleli nad tím, jak se zábavnou formou učit angličtinu, případně kde byste našli srozumitelně vysvětlené gramatické jevy. Právě pro vás jsou skvělé webovky s adresou www.helpforenglish.cz. Najdete zde vše, od zábavných poslechů, přes tématické slovní okruhy, až po přípravu na maturitu a certifikáty. Určitě se tam stavte .

Opět odjíždím

7. května 2009 v 22:39 Tento blog
Opět odjíždím, tentokrát na taneční víkend. Vracím se v neděli. Vím, že je to se mnou a blogem teď hrozné, ale pokusím se to napravit. Každopádně vám sem přednastavím článek, který by vás mohl zajímat... Díky za pochopení.

Angel theme song

7. května 2009 v 22:19 Seriál Sběratelé kostí
Ahoj. Vzhledem k tomu, že televize Prima Cool vysílá seriál Angel, kde hlavní postavu hraje David Boreanaz, nemohu ho jako fanoušek Davida a upírů nesledovat . Také jsem si nemohla nevšimnout velmi krásné úvodní melodie, takže jsem se rozhodla, že se s vámi o ni podělím, včetně videa, které též považuji za velice povedené.

Z deníčku správného fanouška...

4. května 2009 v 20:59 Seriál Sběratelé kostí
Zdravím. Jednoho krásného zimního večera jsem neměla, co dělat, a vzniklo z toho tohle. Takhle nějak by asi měla vypadat dvojstránka z deníčku Bones fanouška. Co tomu říkáte???
PS: Předem se omlouvám za kvalitu... Asi budu muset ukládat obrázky "někam" jinam.

Další odstrašující fotka

2. května 2009 v 20:10 Lidská společnost
Dneska jsem ke své "velké radosti" objevila další z bezpočtu blogů o anorexii a "zdravém" hubnutí. Tak pro inspiraci tu máte foto modelky Evy Herzigové:
Opravdu "krása"...
Tím vám chci připomenout, že stále můžete vyjádřit svůj názor na ideál krásy TADY a soutěžit ZDE.
Předem díky a hodně úspěchů.