Červen 2009

Avatary

29. června 2009 v 20:00 Seriál Sběratelé kostí
Ahoj. Momentálně jsem na Slovensku. Ještě před odjezdem jsem však vyrobila něco málo avatarů, tak doufám, že se vám budou alespoň trochu líbit, přestože to jsou takové moje prvotiny.


Prémiovka: starší avatar

Odjezd na Slovensko

27. června 2009 v 21:59 Tento blog
Ahojky, zítra odjíždím na týden na Slovensko, přesněji řečeno do aquaparku Tatralandia. Docela se těším, i když to balení je příšerná věc.
Samozřejmě přednastavím pár článků, takže záleží jen na blogu.cz, jestli je zveřejní. Jinak se tu všichni mějte krásně.

PS: Kdybyste chtěli vědět, jak to v Tatralandii vypadá, můžete si TADY prohlédnout panoramatické záběry z celého aquaparku.
PPS: Pokud se vám zdá, že už jste tento článek někde viděli, máte pravdu. Je totiž i na mém druhém blogu (www.orientalnitanec.blog.cz) .

21. století online

26. června 2009 v 22:59 Pro vás
Ahoj. Dneska většině z nás skončila škola. Možná máte zadanou nějakou práci i přes prázdniny, třeba z biologie a podobně. (Nejen) vám bych doporučila tuto adresu: http://www.21stoleti.cz/index.php. Musíte sice chvilku hledat, ale pak určitě najdete to, co potřebujete. A navíc srozumitelně vysvětlené. Můžete si tu také krátit dlouhé chvíle, kdy nebudete mít co dělat.

Jinak vám všem přeji moc krásné prázdniny podle vašich představ.

Poklad z 15. století

25. června 2009 v 20:59 Zajímavé archeologické nálezy
Žena našla detektorem kovu miliónový poklad z 15. století
Každý máme nějaký koníček, někdo rád sportuje, jiný se věnuje sběratelství a jiní hledají poklady. Do poslední jmenované skupiny patří i Mary Hannabyová (57) z Hemel Hempstead v hrabství Hertforshire. Ta učinila miliónový nález, který jí může většina hledačů pokladů jen závidět. Informoval o tom Daily Telegraph.
Dnes 17:39 - Londýn
Žena v domácnosti Mary Hannabyová si pořádně přivydělala, její koníček, hledání pokladů, se ukázal být po několika letech pořádně výdělečným. Je to její první nález, který skutečně stojí za zmínku. Až do nynějška nacházela pouze kovové tretky. Její tradiční šestihodinová nedělní procházka, během které vždy hledá poklady, se nyní bohatě vyplatila.
Hannabyová našla vysoce kvalitní relikvii v podobě přívěsku zobrazujícího Svatou trojici. Na procházce byla se svým synem, 33letým řezbářem Michaelem, když začal její detektor poměrně hlasitě pískat.
Místo již žena prohledávala
"Nic jsem si od toho neslibovala, ten detektor už pískal tolikrát a vždy nakonec šlo o bezcenný kus kovu," promluvila o svém nálezu a neúspěšném sedmiletém hledání šťastná nálezkyně.
Cenný předmět byl pohřben pod zemí na poli zhruba 500 let a navzdory častému orání zůstal přibližně 11 centimetrů pod zemí. Zajímavé je, že žena učinila nález na poli mezi vesnicemi Ashridge a Great Gaddesden, kde již několikrát hledala.
"Tentokrát to bylo opravdu z ničeho nic. Nemohli jsme tomu uvěřit. Vždy jsme snili o nalezení pokladu, a jak je vidět, dá se míjet i o centimetry," uvedl syn nálezkyně.
Hodnota může jít do desítek miliónů korun
Podle zákona z roku 1996 musí nálezce ohlásit potenciální poklady, jako jsou zlaté či stříbrné objekty, které vypadají jako starší než 300 let. Nálezcům je pak nabídnuta za nález jeho tržní hodnota. Na nákup mají právo jako první vždy muzea.
Zástupce Britského muzea Roger Bland popsal objekt jako 2,8 krát 2,3 centimetrů velký přívěsek jen o něco větší než dopisní známka. Jde podle něj o důležitý nález a lituje, že muzeum nemá dostatek finančních prostředků, aby mohlo tento předmět od nálezců odkoupit. Na světě jsou podle něj pouze dva další podobné kousky, které se zachovaly.
Aukční dům Sotheby´s bude předmět dražit 9. července a očekává, že nabídka se vyšplhá nejméně na 250 tisíc liber, tedy bezmála osm miliónů korun. Nález je však přirovnáván k předmětu známému jako Middleham Jewel, který byl v roce 1986 vydražen za 1,3 miliónu liber a později odprodán do Yorkshirského muzea za bezmála dvojnásobek. Je tedy možné, že se jeho cena vyšplhá daleko výše.

Zdroj: novinky.cz

Zajímavé ne? . Zde máte pro ilustraci onen dříve nalezený předmět - Middleham jewel.

HTML

23. června 2009 v 22:39 Knihovnička
Ahoj. Chtěli byste mít svoje profesionální stránky, přes html??? Pak zkuste www.jakpsatweb.cz. Najdete zde i tip na poměrně výhodný webhosting (http://www.webhosting-c4.cz/).

Pár s nejlepší "chemií"

21. června 2009 v 22:09 Seriál Sběratelé kostí
Ahoj. Kdo je podle vás seriálový pár s nejlepší "chemií"??? Můžete hlasovat ZDE. Na tuto anketu jsem narazila na www.bones-lovely.blog.cz.
Já samozřejmě volila B+B (Bootha a Brennanovou ze Sběratelů kostí). A co vy?

Sv. Vincenc a Grenadiny

20. června 2009 v 22:39 Pro vás
Ahoj. Měly jsme se sunshine za úkol vypracovat referát o ostrovním státě Sv. Vincenc a Grenadiny. Pokud máte podobný úkol, můžete se inspirovat.

Zatím sem dám jen nějaké základní informace, budete-li chtít víc, napište do komentářů a ráda zveřejním.

Spoluautorka: sunshine.

Oficiální název: Saint Vincenc and the Grenadines
Hlavní město: Kingstown
Rozloha: 389 km²
Státní zřízení: konstituční monarchie
- člen Commonwealthu
- panovník: britská královna Alžběta II.
- zástupce královny: guvernér Ralph E. Gonsalves
Obyvatelstvo:
- počet obyvatel: 118 432 (2008)
- hustota obyvatel: 290 obyv./km²
- národnostní složení:
- 66 % afrického původu
- 19 % míšenci
- 2 % černí Amerindové
- 6 % východoindové
- 4 % Evropané
- úřední jazyk: angličtina, další používané: pidgin (kreolská angličtina), francouština, španělština
- náboženství: anglikánská církev 47 %, metodismus 28%, katolictví 13 %, ostatní 12 %
- gramotnost: 98%
- průměrný přírůstek obyvatel: 0.31% (1991-96)
Měna: 1 východokaribský dolar (XCD)

Desatero internetu

15. června 2009 v 21:19 Pro vás
Zdravím. Původně jsem měla v plánu jiný článek, ale myslím, že tohle je důležitější. Dneska mi přišel odkaz od Seznamu.cz na www.seznamsebezpecne.cz. Určitě bych všem, co občas chatují, doporučila toto video, i když je dlouhé. Možná děláte chyby, které si ani neuvědomujete, ale přesto ohrožují vaši bezpečnost.
Ještě desatero bezpečného internetu (z téže stránky):
  1. Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem.
  2. Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní.
  3. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.
  4. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy.
  5. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.
  6. Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.
  7. Svěř se dospělému, pokud tě stránky uvedou do rozpaků nebo vyděsí.
  8. Nedej šanci virům. Neotvírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.
  9. Nevěř každé informaci, kterou na Internetu získáš.
  10. Když se s někým nechceš bavit, nebav se.
Rozhodně děkuji autorům za osvětu, co se týče internetu.

A vaše názory a postřehy???

Až z toho mrazí...

14. června 2009 v 22:20 Ve zkratce
Ahoj... Stěžujete si na svůj život? Nadáváte na všechno a všechny kolem? Pak se stavte TADY. Nejsem úplně příznivcem podobných prezentací, ale tahle mě docela zaujala... Co vás?

Save the seals! - Emily Deschanel

6. června 2009 v 21:29 Seriál Sběratelé kostí
Ahoj, mám tu pro vás tři fotky Emily Deschanel z nějaké akce na záchranu tuleňů. Narazila jsem na ně náhodou, při hledání informací na toto téma. Pokud budete mít zájem, napište mi do komentářů, že byste chtěli článek o problematice lovu tuleňů + zajímavé odkazy. Teď už ale fotky:Doufám, že vám funguje jejich zvětšení...
Tyto i další fotky najdete na: gilly8s.